Blog

Yeni trend “Tiny House”

Yeni yükselen trend Tiny House yani küçük ev akımı Türkiye için henüz yeni sayılabilir ancak dünyada 2008 yılının sonlarına doğru ekonomik krizle birlikte başlayan bir akım. Aslında ekonomik kriz döneminde daha küçük, daha az masraflı yerlerde yaşama gereksinimi ile doğan bu akım, bugün bizi doğaya dönüş konusunda motive eder hale geldi.

Ortaya çıkış amacından farklı olarak, günümüzde bu modern küçük evleri karmaşık şehir yaşamından uzaklaşmak için tercih ediyoruz. Bunun yanında doğa ile iç içe olmak, minimal bir yaşam tarzını sürdürmek de cabası. Artık dünyada da çok fazla talep gören bu minimal evlerin televizyon programları bile yapılıyor. Ve bu küçük evlerde son derece konforlu bir yaşam sürdürmek mümkün.

Peki 10 yılı aşkın süredir dünya gündeminde olan tiny house, Türkiye’de talep görüyor mu? İnsanlar gerçekten bu küçük evlerde yaşıyorlar mı? Cevabımız evet. Türkiye’de yeni yeni talep görmeye başlayan bu akım birçok açıdan ihtiyacımızı karşılıyor. Bazen hafta sonu sakin bir kaçış, bazen stresten uzaklaşmak için bir yol, bazen ise keyif durağı oluyor bize. Biz yıllar önce İskandinav bir markanın küçük metrekareleri nasıl değerlendirebileceğimize yönelik eşyaları ile bu yaklaşım ile tanışmış olsakta, günümüzde tiny house özellikle şehir yaşamından uzaklaşmak için tercih ediliyor. Sürdürülebilir ve minimal bir yaşam sunan küçük evlere ulaşmak artık o kadar da zor değil.

Nasıl Tiny House sahibi olabilirim?

Yeni trend Tiny house sahibi olmak için yapmanız gereken şey güvenilir, işinde uzman, size hızlı çözümler sunabilecek ve isteklerinizi anlayan bir marka ile çalışmak. İşte bu noktada karşımıza biContainer çıkıyor. biContainer, küçük alanlarda geniş yaşam alanları yaratan tiny house yani küçük ev yaklaşımının öncülerindendir. biContainer’ın en küçük modeli olan Small, tiny house Türkiye’nin en güzel örneğidir. 14,5 metrekare kullanım alanına sahip olan Small, size hem konfor, hem keyif, minimal ama aynı zamanda fonksiyonel bir yaşam sunar.

14,5 metre karede neler yapabilirsiniz?

Hayal etmek biraz zor olabilir. 80-100 metrekare evlerde otururken bırakın 14,5 metrekarede yaşamayı, bu alanı gözümüzün önünde canlandıramayız bile. Ama aslında profesyonel bir tasarım ile bu minik alan sizin için içinde mutfağı, banyosu, yatak odası ve oturma alanı olan bir yaşam alanına dönüşüyor. biContainer’in konteynerden dönüştürülerek üretilen yeni nesil yaşam alanında yeni yaşamınızın keyfini sürmek ise size kalıyor.

Bir Yorum Bırak

Arşiv

Whatsapp