Tiny House

Tiny House

Sayfa İçerikleri

 • Tiny House Fiyatı
 • Tiny House Türkiye’de Çeşitlilik Artıyor
 • Türkiye’de Tiny House Neden İsteniyor?
 • Küçük Evlerde Yaşamanın Avantajları
 • Taşınabilir Ev Nedir?
 • Taşınabilir Konteyner Evi Özelleştirmek
 • biContainer Depreme Dayanıklı mıdır?
 • biContainer’ı yaz kış kullanabilir miyim??
 • Neden biContainer almalıyım?
 • biContainer’da güneş paneli kullanabilir miyim?
 • biContainer bana özel olabilir mi?
 • biContainer bana yetmiyor ne yapabilirisiniz?
 • biContainer ile neler yapabilirim?
 • biContainer nasıl taşınır ve istediğim zaman istediğim yere taşıyabilir miyim?
 • bicontainer içinde standart neler var?
 • biContainer’ı yerleştirmek için nasıl bir zemine ihtiyacım var?
 • biContainer’ın tamamlayıcı ürünleri var mı?
 • Çevre dostu mu?
 • Taşımak için uygun araç konusunda yardımcı olabiliyor musunuz?
 • Ev tiplerini değiştirebilir miyim?
 • Kaç tip ev var?
Tiny House Fiyat Listesi 
Uzunluk↓GenişlikYükseklikNakliyeListe Fiyatı
LARGE2.44 cm2.90 maksimumHARİÇ269.900 ₺’den başlayan fiyatlarla
SMALL2.44 cm2.60 maksimumHARİÇ189.900 ₺’den başlayan fiyatlarla
LOFT2.44 cm3.80 maksimumHARİÇ289.900 ₺’den başlayan fiyatlarla
XLARGE2.44 cm5.50 maksimumHARİÇ569.900 ₺’den başlayan fiyatlarla
MODÜL2.60 cm3.60 maksimumHARİÇ149.000 ₺’den başlayan fiyatlarla

Tiny House Türkiye’de Çeşitlilik Artıyor

Yurtdışındaki örneklerine alışık olduğumuz “Tiny House” kavramının artık Türkiye’de de büyümeye ve çeşitlenmeye başladığı söylenebilir. Yaşam tarzını daha minimal hale getirmek isteyen, mutluluğu sürdürülebilirlikte arayan çoğu insan çözümü bu formülde buluyor. Peki nedir bu Tiny House? Okuduğunuz pek çok olumlu özelliğin ardından insanların neden bu küçük evlere ilgisinin arttığını veya bu ilginin haklılığını anlamlandırmak çok zor olmasa gerek. Dünya’da ve Türkiye’de insanlara yeni yaşam alanları oluşturan bu kavramın birbirinden farklı örneklerini bulmak da mümkün. Bu imkanı konteyner evler başlığı altında sınıflandırılabilecek biContainer’larımızda da bulabilirsiniz. Taşınabilir, çevre dostu ve minimal ev çözümleri için İdemim Mimarlık tarafından geliştirilen biContainer’lar, Tiny House Türkiye için yeni bir soluk olacak.

Türkiye’de Tiny House Neden İsteniyor?

Türkiye’de de son zamanlarda doğaya dönüş, depreme dayanıklılık ve sürdürülebilir yaşam konularıyla Tiny House kavramı insanların odak noktası haline gelmeye başladı. Peki bu konteyner evler gerçekten de söylendiği gibi dayanıklı mı? Ya da gerçekten de doğaya dönmek için doğru bir seçim mi? Hepsinin de ötesinde, yaşamak için bu minimal evleri tercih etmemiz sürdürülebilir gelecek inşası için önemli bir adım mı? Tüm bu soruların cevabı, EVET. Öncelikle deprem konusunda hem yapımları gereği mukavemeti yüksek malzemelerden oluşmaları hem de bir çok betonarme yapıda karşılaşılanın aksine güvensiz bir temele oturmadıkları için size güvenli bir yaşam sunmaları oldukça mümkün. Bu evlere bir diğer merak edilen konu olan sürdürülebilirlik çerçevesinden bakıldığında ise, istenenin de ötesine geçen bir yaklaşımla ileri dönüşümü de desteklediği görülüyor. Nedir bu ileri dönüşüm diyorsanız, şuradan inceleyebilirsiniz. Tüm sorularınızın cevaplarına ulaşabileceğiniz konteyner evlerin ülkemizdeki yeni adresi ise biContainer.

Küçük Evlerde Yaşamanın Avantajları

Küçük ev tanımı 2018 Uluslararası Konut Kanunu’na göre ‘Taban alanı 37 m² yi geçmeyen yapılar’ olarak belirlenmiştir. Yalnızca sayısal açıdan bakarak bu kadar ufak bir yerde yaşamanın ne gibi avantajları olabilir diye düşünebilirsiniz. Sanılanın aksine bu küçük ve taşınabilir olan konteyner evlerde yaşamanın avantajları oldukça fazladır. Son zamanlarda adından Yeni Trend Tiny House olarak sıklıkla bahsettiren konteyner evler insanlara istedikleri her yerde yaşama imkanı, doğayla iç içe bir hayat fırsatı ve insanların evlerine kapanmak zorunda olduğu bu pandemi döneminde istediğiniz her yeri eviniz yapabilme imkanı sunuyor. Küçük Ev’ler akla ilk gelen bu avantajlarının yanında, her gün daha çok tükettiğimiz ve ne olacağını düşünmediğimiz dünyamızın geleceği açısından da içinde yaşadığımız betonarme evlere kıyasla oldukça umut verici sonuçlar vadediyor.

Taşınabilir Ev Nedir?

Taşınabilir ev, Türk Dil Kurumu’nun sözlüğünde şu şekilde tanımlanır: “Geçici bir süre kullanılmak üzere değişik yerlere kurulan küçük konut, konteyner ev.” Fakat günümüzde, konteyner evler o kadar gelişmiştir ki bu evleri geçici bir konut olarak değil yaşam tarzınıza sabitleyerek kalıcı konutlar haline getirme olanağınız da vardır. Geçici bir süre kalınacak yer algısıyla düşünüldüğünde bu evlerin birçok açıdan bir apartman dairesine kıyasla eksik kaldığını düşünebilirsiniz. Ancak aklınıza takılan tüm soruların aksine yalıtımından konforuna, ferahlığından statiğine kadar birçok alanda aynı kalitede ve hatta sağladığı diğer avantajlarıyla da yaşam kalitenizi düşürmek yerine arttıracağı aşikardır. Ülkemizde son dönemlerde konuşulmaya başlansa da dünyadaki varlığı çok daha öncesine dayanan bu taşınabilir evlerin, ilerleyen zamanlarda hayatlarımıza daha da girip yeni kapılar açacağı düşünülmektedir.

Taşınabilir Konteyner Evi Özelleştirmek

Farklı isimlerle olsa da birbirlerine benzeyen birçok örneğini gördüğümüz bu taşınabilir konteyner evleri kendimize özel hale getirebilir miyiz? Getirebilirsek, nasıl? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki biContainer evler; size hali hazırda bulunan bir evi değil, sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra bu doğrultuda tamamen sizin için üretilen konteyner evleri sunuyor. Bunu yaparken de ileri dönüşümün önemine vurgu yapan biContainer ekibi, uluslararası taşımacılıkta kullanılan ISO standartlarındaki konteynerleri kullanıyorlar. Alınan bu konteynerler bir dizi yenileme işleminin ardından size sunuluyor. Konteyner evlerinizi özelleştirmek için tamamlayıcı birçok ürünü de bu evlere entegre etmek mümkün. Örneğin veranda, teras, güneşlik, çatı, kış bahçesi gibi bu küçük evleri size özel kılabilecek birçok tamamlayıcı ürün mevcut. Siz tüm bu seçimlerinizi yaptıktan sonra ise, eviniz istediğiniz yere tır dorsesine yüklenerek getiriliyor ve ardından bir vinç yardımıyla yerleştiriliyor. Yerleştirildikten sonra ise tek yapmanız gereken, içine girip konteyner evinizde yaşamanın tadını çıkarmak.

biContainer Depreme Dayanıklı mıdır?

biContainer konteynerleri uluslararası taşımacılık için kullanılan ve ISO standartları gözetilerek üretilen konteynerlerdir. Taşıma işlevini yerine getirirken üst üste 6 adet konteyner konulabilir ve yaklaşık olarak 28 ton yük taşınabilir. Depreme dayanıklı konteyner evler son dönemde oldukça tercih edilmektedir. Dolayısı ile evet, konteyner evler depreme dayanıklıdır diyebiliriz.

biContainer'ı yaz kış kullanabilir miyim?

Okyanus şartlarında yük taşıyan konteynerler, biContainer’a dönüştüğünde uygun ısıtma ve soğutma şartları sağlandığında her mevsim ve koşulda kullanılabilir.

Neden biContainer almalıyım?

biContainer, ev şeklinde konteynerdir. Beton bir temel gerektirmez ve gerektiğinde taşınabilir. Ayrıca 21 iş günü gibi kısa bir sürede sizin için hazır hale gelir.

biContainer’da güneş paneli kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz, biContainer’in elektrik altyapısı ihtiyacınız kadar güneş paneli ile entegre edilebilir.

biContainer bana özel olabilir mi?

Kesinlikle evet. Kendi özel biContainer’inizi sizin için tasarlayıp üretebiliriz. İsterseniz konteyner ev, isterseniz konteyner villa, isterseniz çatılı konteyner ev, isterseniz ahşap ev görünümlü konteyner sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek.

biContainer bana yetmiyor ne yapabilirisiniz?

Eğer ilk aldığınız biContainer size yetmiyorsa, yan yana, üst üste karşılıklı istediğiniz kadar biContainer’ı mevcut kullandığınıza ekleyebiliriz. İsterseniz sizin için konteyner villa bile yapabiliriz.

biContainer ile neler yapabilirim?

biContainer’ınızı ister konteyner ev olarak, ister yaşam alanı ister çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz. Standart olarak üretilen biContainer modellerinden birini seçebileceğiniz gibi isterseniz garaj, isterseniz otel odası neye ihtiyacınız var ise biContainer’i o şekilde tasarlayabileceğimiz özel üretim biContainer’ınız da olabilir.

biContainer nasıl taşınır ve istediğim zaman istediğim yere taşıyabilir miyim?

biContainer, taşınabilir mobil evdir. Uygun kapasiteli bir çekici ve mobil vinç yardımı ile tekniğin imkan verdiği her yere taşıyabilirsiniz.

bicontainer içinde standart neler var?

biContainer’ınız hemen yaşamaya hazır halde teslim edilmektedir. biContainer’da ahşap panel kaplama iç yüzeyler, masif ve ahşap yer kaplaması, mutfak dolapları ve masifpan tezgah, paslanmaz çelik eviye ve 2 gözlü ocak, halojen free elektrik tesisatı, sigorta panosu, LED dış ve iç cephe aydınlatması, ev konforunda banyo, duş, kabin, lavabo ve klozet standart olarak yer almaktadır.

biContainer’ı yerleştirmek için nasıl bir zemine ihtiyacım var?

biContainer’ı dilediğiniz yere yerleştirebiliriz. İhtiyacımız olan tek şey biContainer’ın 6 adet ayağını koyabileceğimiz bir zemin.

biContainer’ın tamamlayıcı ürünleri var mı?

Tabii ki var, biContainer’ız için veranda, teras, güneşlik, çatı, kış bahçesi gibi birçok tamamlayıcı ürünü var. Tamamlayıcı ürünler için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Çevre dostu mu?

biContainer tamamen çevre dostu olarak üretiliyor. Tasarımında kullandığımız malzemelerden, elektrik tesisatına her aşamasında çevre dostu ürünler kullanılır. Zaten biContainer ortaya çıkış hikayesi de upcycling yani ileri dönüşümden gelir. biContainer olarak geri dönüşüm kadar ileri dönüşüme de inanıyor, doğa dostu ürünler yaratarak çevremize katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Taşımak için uygun araç konusunda yardımcı olabiliyor musunuz?

Eğer biContainer’ınızın yerini değiştirmek istiyorsanız size bu konuda yardımcı olabiliriz. biContainer’ınızı taşımak için uygun vinç ve taşıma araçlarını ücreti karşılığında sizin için organize edebiliriz.

Ev tiplerini değiştirebilir miyim?

Dilerseniz standart olarak aldığınız konteyner evinizin iç tasarımında değişiklikler yapabilirsiniz. Bu konuda size destekte olabiliriz. Ya da dilerseniz sizin için standart modellerimizin dışında bambaşka bir konteyner ev üretebiliriz. Ancak hazırdaki modellerimizin dışında üretilecek yeni evlerin teslimat sürelerinin 45 iş gününe kadar uzayabileceğini hatırlatmak isteriz.

Kaç tip ev var?

Şu anda S, M ve L olmak üzere 3 tip konteyner ev modelimiz var. Yakın zamanda konteyner ev modellerimiz artabilir.
Whatsapp